טיפים לבחירת חברת אחסון לאתרי וורדפרס

עושה רושם שכל חברת אחסון לאתרי וורדפרס היא הכי טובה. כל חברה, מתגאה בשירות, במהירות השרתים, במחיר האטרקטיבי שהיא מציעה וברמת האבטחה הגבוהה שלה. איך נדע אז במי לבחור? מהן הנקודות החשובות שיש לשים לב אליהן על מנת לוודא שאכן נעשה בחירה טובה כאשר ניגש להחליט מי תהיה חברת האחסון שלנו? התשובה בהמשך המאמר.

תוכן עניינים

Depositphotos 640935388 L 1

כאשר ניגשים לבחור חברת אחסון לאתרי וורדפרס יש לקחת מספר דברים בחשבון:

  1. רמת השירות
  2. ביצועים ומהירות השרתים
  3. אמינות ויציבות
  4. אבטחה

רמת השירות

זמינות גבוהה

אתרי וורדפרס הם רגישים ומידי פעם יש להם בעיות, חלק מהבעיות נובעות מתקלות בשרת. כל דקה שהאתר לא באוויר או יש בו תקלה כלשהי בעל העסק עלול להפסיד כסף. תמיכה מהירה של חברת האחסון היא מעלה חשובה מאוד. זאת מכיוון שתגובה מהירה של שירות הלקוחות תגרום למינימום הפסדים. תגובה מהירה של חברת אחסון לאתרי וורדפרס לרוב מתבטאת בזמינות גבוהה בצ'אט באתר או בטלפון.

אנשי שירות ישראלים ומקצועיים

לעתים, חלק מחברות האחסון הגדולות מנתבות את הלקוחות לנציגים במדינות המזרח. נציגים אלו, לא תמיד מבינים את המנטליות של הלקוחות בישראל או לא מקצועיים ברמה מספקת. חברות כאלו לרוב נמצאות בארה"ב או באירופה. לכן, חשוב מאוד לשים לב שאנשי שירות הלקוחות יהיו ישראלים המתגוררים בישראל ושהם מקצוענים אשר מבינים טכנולוגיה.

ביצועים ומהירות השרתים

אתרי וורדפרס פועלים בצורה מאוד מסוימת. שרתים, צריכים להיות מיועדים להריץ קוד מהסוג שוורדפרס משתמש בו. רצוי שמנהל השרת בחברת האחסון יידע איך להתאים את ההגדרות המדויקות ביותר עבור השרת ולהשתמש בתוכנות שמותאמות לוורדפרס בלבד.

מפרט טכני רצוי לשרת

SSD– שטח אחסון שפועל כמו דיסקונקי ולא כמו הארד דיסק מסתובב. שליפת המידע בטכנולוגיה הזו נעשית פי 500X יותר מהר בצורה הזו.

2/HTTP– זהו פרוטוקול תקשורת שמעביר את דפי האתר מהשרת למחשב של הגולש. פרוטוקול זה יכול לעביר מספר בקשות בו זמנית לעומת קודמו (1/HTTP) שם צריך להמתין שהבקשה הקודמת תסתיים לפני שהבקשה הבאה תוכל לצאת לדרך.

PHP7– זוהי הגרסה החדשה ביותר של הקוד שעליו בנוי וורדפרס. כך ששרת שמעבד את הקוד בגרסה זו פועל פי 2.5X יותר מהר משרת שמריץ את הגרסה הקודמת (PHP5).

NGINX– זוהי תוכנה שמיועדת לשרתי אינטרנט, היא תוכננה להגיש דפי אינטרנט בצורה מהירה יותר, לאזן בקשות כשיש עומס ולדאוג באופן כללי לעבודה יעילה יותר של השרת. שימוש בתוכנה זו בשרת הופכת את האתר למהיר יותר.

שנתאם פגישת היכרות אונליין?

שרת קרוב לקהל הגולשים

חשוב מאוד לשים לב שכמה שהשרת יהיה יותר קרוב לקהל היעד כך זמן העברת דפי האינטרנט יהיה מהיר יותר. עדיף שרת בישראל או מקסימום באירופה. לגוגל-קלאוד ואמזון לדוגמא, יש שרתים שפרוסים בכל רחבי העולם וניתן לבחור את השרת הקרוב ביותר לקהל היעד.

כך עסק קטן או בינוני יכול לאחסן את האתר שלו בגוגל-קלאוד ולהגדיר את השרתים שיתמכו בכל הפונקציות הנ"ל ויהיו קרובים לקהל הגולשים באותה נשימה.,

אמינות ויציבות

אמינות ויציבות, מתבטאות בסופו של דבר ביכולת של חברת האחסון לוודא כי השרתים עומדים חזק ואיתן מול כל תקלה, עומס, שינויי טמפרטורה, זמני עדכוני חומרה ותוכנה ועוד. הרבה חברות אחסון נדרשות לעשות רענוני שרת פעם ביום כדי לנקות את הזיכרון. כתוצאה מכך, חלק מהאתרים שעל השרת עלולים לא להיות זמינים בזמן זה אם אין שרת אחר שיתמוך בו ויישא בנטל הבקשות. חברת אחסון שחשובה לה היציבות, דואגת לא להעמיס אתרים על כל שרת ויש לה תמיד שרתים לגיבוי במקרה של נפילות. החברות הכי אמינות ויציבות בעולם נכון ל 2018 הם אמזון וגוגל-קלאוד. אגב, כך יכול בעל עסק שאין לו רקע טכנולוגי לאחסן בגוגל קלאוד.
מכירים חברת אחסון לאתרי וורדפרס אמינה ויציבה כמו אמזון או גוגל-קלאוד? שתפו אותנו.

אבטחה

לרוב סוגי בעיות האבטחה שיש לאתרים מתחלקות לשלוש:

ספאם- גם אנשים אמתיים וגם רובוטיים מנסים להספים אתרים אחרים על מנת ליצור קישורים אליהם. שרת מאובטח מזהה בוטים כאלו ומונע מהם כניסה.

השתלת קוד זדוני- חברת אחסון לאתרי וורדפרס מאובטחת תוודא שהאתרים של לקוחותיה מאובטחים ברמת הקוד ותכנס לכל אתר ותבצע בו הגדרות שמונעות פריצות.

מניעת שירות- זוהי כבר התקפה מכוונת של האקרים על אתר מסוים במטרה להשביתו. לרוב, מתבצעת על חוות שרתים שלמות או על אתרים מאוד גדולים. האקרים מכוונים תנועה של מאות אלפי אם לא מיליונים של בקשות לשרת ברגע אחד ובעצם מפילים אותו. שרת חכם ומאובטח מזהה התקפה כזו וחוסם את התנועה תוך כדי שהוא מחלק את העומס בין שרתי חלוקת העומס שלו (load balancers).

תעודת SSL

תעודה זו, מאשרת כי פרוטוקול העברה של המידע באתר הוא מוצפן, כך שגולשים יוכלו להרגיש יותר בנוח לבקר בו. לאתרים שלהם יש תעודה כזו לרוב נראה ב- URL שכתוב שהאתר מאובטח בנוסף, יהיה מנעול ירוק ו- https:// בצבע ירוק גם כן.
חברת אחסון אתרי וורדפרס בחשוב לו אבטחת לקוחותיה תספק בחינם תעודת SSL ותיתן את האופציה לקנות תעודת SSL מורחבת. כאן ניתן לקרוא על ההבדל בין תעודת SSL בסיסית למורחבת.

לסיכום, מה חשוב בבחירת חברת אחסון לאתרי וורדפרס?

כאמור, בבחירת חברת אחסון לאתרי וורדפרס יש לשים לב לרמת השירות אותה נותנת החברה, מהירות התגובה והמקצועיות של אנשי השירות, ולא פחות חשוב- שאנשי השירות עצמם הם ישראלים.

במפרט השרת חשוב לוודא שהוא נועד לארח אתרי וורדפרס. שימו לב שהוא מריץ תוכנת NGINX ו- PHP7, שפרוטוקול התקשורת שלו הוא 2/HTTP וששטח האחסון מבוסס SSD. לא לשכוח לשים לב שהשרת קרוב לקהל היעד.

במידה וזמן האוויר לאתר מסוים חשוב, יש לשים לב כי החברה בה מתארחים יציבה ואמינה, אחרת השרת ייפול כל הזמן וישאיר אתכם כעוסים.

חברת אחסון לאתרי וורדפרס איכותית משקיעה באבטחה שלה ודואגת לשרתים שיודעים לחלק עומס. בנוסף, היא מוודאת עם לקוחותיה שהם מאבטחים את אתריהם ברמת הקוד ומונעת מרובוטים של ספאם לעבור.

חושבים שיש מאפיינים נוספים שיש לקחת בחשבון כאשר בוחרים חברת אחסון לאתרי וורדפרס? נשמח לשמוע

תוכן עניינים